Tobias Bjørnebye klar

- Vi har fulgt med på ham i et halvt år allerede, sier Kevin Nicol.

Annonse:

Tobias Bjørnebye beskrives som en typisk defensiv og duellsterk midtbanespiller. 27-åringen gikk gradene i Rosenborg, og har bygd seg mye rutine etter spill i både Hødd, Sogndal, Kongsvinger og Vard i tillegg til et kort opphold i Danmark.

Tobias Bjørnebye
Tobias Bjørnebye

- Tobias har spilt på et bra nivå og har kanskje vært litt uheldig som ikke har etablert seg på et enda høyere nivå, sier Kevin Nicol om den nye rekrutten. -  Han er ikke mer enn 27 år og i sin beste alder. Samtidig betyr det at han er enda en spiller som bringer rutine inn i troppen, legger han til.

Gode gener

Og navnet høres kanskje kjent ut. Det er ingen tvil om at genene ER gode, for faren heter Stig Inge og har to VM-sluttspill og et EM-sluttspill på samvittigheten i løpet av sine 75 landskamper som venstreback for Norge på 1990- og 2000-tallet. Da kan vi også ta med at mor Hege har OL-sølv i håndball fra 1992 og nesten hundre landskamper for Norge. Går vi enda en generasjon opp, kan vi jo også nevne at bestefar Jo Inge Bjørnebye var en meget habil skihopper med olympisk deltakelse både i 1968 og 1972 samt fjerdeplass i nyttårshopprennet i Garmisch-Partenkirchen i 1971.

Vi gleder oss til å bli bedre kjent med Tobias Bjørnebye og ønsker ham velkommen til Mjøndalen!

Annonse: