Takk for innsatsen, Eirik!
Eirik Sande Kristoffersen slutter som assistenttrener i Mjøndalen og tar fatt på en ny utfordring som hovedtrener i Asker.
Eirik har jobbet seg opp i Mjøndalen og vært en viktig del av trenerteamet. Gjennom sitt engasjement og sin fotballfaglige kunnskap har han bidratt til utviklingen av både spillere og klubben.
Finnmarkingen kom til klubben i 2021 og har hatt flere roller i trenerteamet. Han startet i akademiet, men ble raskt en del av A-laget som spillerutvikler og analysesjef. Og Eirik har stått last og brast med MIF, til tross for at det har vært tungt både sportslig og økonomisk.
– Det er selvfølgelig vondt å takke av en person som har gitt så mye for Mjøndalen. Eirik sitter på mye kunnskap, og han har lagt ned en stor innsats for at menneskene rundt ham skal bli bedre. I et par år nå har det vært krevende arbeidsforhold hos oss, og Eirik er alltid den som stepper opp og gir alt for klubben vår. Vi kommer til å savne både treneren og personen, sier daglig leder Ronny Johnsen.
- Har fått lov til å utvikle meg
- Det er vanskelig å sette ord på hvor privilegert jeg har vært og hvor mye jeg har verdsatt tiden min i klubben, sier Eirik selv. - Jeg har fått lov til å utvikle meg og har over tid hatt alle stillinger denne klubben har på sport. Mjøndalen er en stor klubb med fantastiske ansatte, en rå spillergruppe og mange engasjerte supportere som virkelig har støtta laget i tykt og tynt og gir klubben en fantastisk identitet i bygda. Det har blitt mange minner, men spesielt det å få oppleve Eliteserien i 2021, seiere mot topplag, og det å få lede laget en periode i sommer er minner og erfaringer som står sterkt for meg.
Vi spør ham hvorfor det blir akkurat Asker som blir neste stopp.
- Etter 5 år i klubben føler jeg det er på tide å starte på et nytt kapittel. Da vi kom i dialog ble jeg trigga av prosjektet man skal i gang med på Føyka og måten man jobber på. Det har vært ekstremt mange erfaringer man gjør seg etter mine år her i Mjøndalen, som jeg nå har lyst å sette til livs.
Spesiell avskjed
Veien Sande har gått i Mjøndalen, gjør også avskjeden spesiell.
– Eirik har jobbet seg opp her, steg for steg. Han har utviklet seg, tatt større ansvar og gitt mye tilbake underveis. Vi skulle gjerne hatt ham med videre, men vi har samtidig stor forståelse for at han ønsker å gripe muligheten til å bli hovedtrener i Asker. Vi ønsker at folk skal lykkes, og vi er helt sikre på at når valget først er tatt så blir det en spennende tid for Eirik, selv om det akkurat nå er litt ekstra følelsesladd for alle parter, sier Johnsen.
Og Eirik kommer fortsatt til å følge med på Mjøndalen.
- Jeg har veldig trua på gjengen som er på Consto, og er helt sikker på at man skal være bedre neste år om man gir denne spillergruppa litt tid. Jeg gleder meg til å følge med i tida fremover og er sikker på at det kommer flere høydepunkter i årene som kommer. Tusen takk for meg!
Takk for innsatsen og lykke til i Asker, Eirik!