Mest på TV
Mjøndalen var aller mest på TV av alle klubbene i Norge i 2016
Tallene er hentet fra Sponsor Insight som foretar målinger av alle lags eksponering gjennom året. Der havner altså Mjøndalen på topp - foran samtlige klubber i Eliteserien og OBOS-ligaen.
Kanskje ikke så rart når tv-serien "Alle Gutta" har gått både én og to ganger på TV 2 Zebra i år. De tallene isolert tilsvarer 38 timer på åpen kanal.
Slått sammen med tv-kamper på TV 2 Zebra i år ender Mjøndalen opp med over 63 timer på fri-tv. Et ekstremt høyt tall i følge klubbens markedssjef.
Markedsmessig har 2016 vært helt eventyrlig
— Ole Sivertsen
- Sammenlignet med andre år sprenger vi helt klart alle barometere. Samtidig var det ventet ettersom "Alle Gutta" automatisk gir oss mange timer. Men uavhengig av tv-serien har vi rekordmange tv-timer grunnet de mange kampene som gikk utenfor hovedrunden, sier Ole Sivertsen i MIF.
Han forventer ikke de samme tallene i årene som kommer.
- Vi er nok tilbake til normalen neste år, selv om jeg selvsagt håper at vi får se mange av kampene våre på tv også i framtida.
Tilskuersnittet fikk seg også en hyggelig vekst fra forrige år på nest-øverste nivå. Klubben tror det er en sammenheng mellom den høye visningstiden og interessen.
- All tiden på tv er verdifullt for klubben i form av at vi har fått ufattelig mange flere fans i løpet av året. Samtidig gir det våre samarbeidspartnere verdifull eksponering. Så markedsmessig har 2016 vært helt eventyrlig, sier Sivertsen.
Alle Gutta
-
TV-serie på TV 2
-
Hadde premiere februar 2016
-
Handler om Mjøndalens sesong i Tippeligaen
-
16 episoder a 22 minutter